O mně

Katu, kačka, kateřina

Moje cesta s jógou stále trvá a to je to, co na ní mám nejvíce ráda. Je to nekončící cesta. Ale jak jsem se k józe vůbec dostala? Při studiu na VŠE, kde jsem vystudovala Mezinárodní obchod, jsem k ní začínala přičichávat a po návratu ze studií v Belgii jsem do toho už spadla intenzivně. Při práci v kosmetické firmě jsem si udělala i lektorský kurz a tam se teprve začalo vše vykreslovat a já v rámci počínající změny mého myšlení a hodnot opustila korporátní svět a odjela na intenzivní kurz Hatha jógy do Indie. 

Nyní se již téměř 5 let věnuji lektorování a před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala v Národním divadle, kde jsem vedla tým lidí v obchodním oddělení.

Neustále se vzdělávám (nyní studuji dvouletý kurz aromaterapie na Institutu aromaterapie v Praze) a snažím se posouvat dál, abych mohla posouvat i své studenty a studentky. Nejčastěji mě najdete vyučovat Vinyasa jógu, kde plyneme na podložkách v rytmu dechu a často nám v pozadí hraje hravý playlist mé oblíbené hudby. Nic ale nemá více do sebe než praxe v tichu, kde se navracíme sami k sobě, do našeho nitra. 

Lektorským kurzem by dráha jógového lektora rozhodně končit neměla. Anatomie, filozofie, historie,…Dobrý lektor jógy není fyzioterapeutem, ale měl by umět studenta bezpečně provést jeho praxí a k tomu jsou potřebné hodiny a hodiny studia a osobní zkušenosti.  Prošla jsem kromě 200h akreditovaného kurzu MŠMT a Yoga Alliance RYT mnoha workshopy, nadstavbovými kurzy, studiem v Indii a moje cesta rozhodně není u konce. Samozřejmostí je osobní praxe, kde mými oblíbenými učiteli jsou např. Dalibor Štědronský či Barbora Hu.  V současné době procházím také dvouletým kurzem v Institutu Aromaterapie. 

Vzdělání

2022 - doposud
Studium aromaterapie, Odborný aromaterapeut
2021
Těhotenská jóga

PowerYoga Akademie s Danou Beierovou

2019
Jóga pro seniory

Lektorská akademie s Janou Najbrtovou

2019
Měsíční intenzivní kurz tradiční Hatha jógy

ATMAVIKASA CENTER OF YOGIC SCIENCES, Mysore Indie

2019
Jóga pro zdravá záda

PowerYoga Akademie s Lenkou Oravcovou

2019
Masterclass Powerjógy

PowerYoga Akademie s Vaškem Krejčíkem a Katarínou Mikulandovou

2018
Ásánová klinika / Umění jógového dotyku

Ánanda Ashtanga Yoga Shala s Ladislavem Pokorným

2018
Lektorský kurz Jin jógy

Škola Karma Yogy s Veronikou Carmanovou

2017/2018
200h učitelský trénink Hatha jógy akreditovaný MŠMT a Yoga Alliance RYT

Škola Karma Yogy s Veronikou Carmanovou

2012 - 2018
Mezinárodní vztahy (magisterské vzdělání, Ing.)

Hlavní specializace: Mezinárodní obchod

Vedlejší specializace: Manažerská psychologie a sociologie

Vysoká škola ekonomická v Praze

Ing. Kateřina červáková

©katu yoga

Napište mi na: katuyoga@email.cz